Biuro Nieruchomości w Dubaju – znajdź idealną nieruchomość

Zainteresowanie zagranicznymi nieruchomościami z roku na rok rośnie. Trend ten jest związany m.in. z niepewną sytuacją na wschodzie Europy, a także chęcią Polaków do polepszenia komfortu życia, spróbowania czegoś nowego. Popularnym i coraz chętniej wybieranym kierunkiem jest Dubaj, największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz stolica emiratu Dubaj. To miasto portowe i nowoczesny ośrodek handlu i turystyki, które plasuje się na 6 pozycji najlepszych miejsc do życia i pracy na świecie. Z Polski można dolecieć do Dubaju w przeciągu ok. 6 godzin. Inwestorów z całego świata przyciąga położenie, ciepły, słoneczny klimat, a także wysoki standard życia i regulacje prawne.

Nieruchomości w Dubaju – dlaczego warto w nie inwestować?

Coraz więcej Polaków zaczyna interesować się zakupem nieruchomości w Dubaju. Jakie są tego przyczyny? Zjednoczone Emiraty Arabskie, w skład których wchodzi Dubaj to niezwykły rejon, kosmopolityczny, pełen słońca, przyjazny dla turystów, bezpieczne, aż 91,9% mieszkańców stanowią ekspaci. Kraj łączy arabską tradycję z nowoczesnością. Ceny nieruchomości, zarówno przeznaczonych do kupna, jak i pod wynajem są bardzo zróżnicowane, zależą od standardu oraz dzielnicy. Prawo tego kraju jest stabilne, pozwala, aby nieruchomości nabywali zagraniczni inwestorzy. Zainteresowaniem cieszy się zarówno wynajem nieruchomości długoterminowy, jak i krótkoterminowy. Inne zalety, dzięki którym wiele osób chce zamieszkać w Dubaju to:

  • Dostępność – Dubaj leży pomiędzy Europą, Azją a Afryką, jest idealnym miejscem przesiadkowym, lokalizacja ma również duży wpływ na rozwój turystki. W kraju funkcjonuje lotnisko i linie lotnicze, dlatego nie ma problemu z komunikacją. Z lotniska Dubai World Central korzysta ponad 140 linii lotniczych m.in. LOT oraz Wizz Air.
  • Język – oficjalnym językiem w Dubaju jest arabski, ale po angielsku można porozumieć się niemal ze wszystkim mieszkańcami, w urzędach, biurach i sklepach.
  • Klimat – każdy, kto jest spragniony słońca i ciepła, powinien pomyśleć o Dubaju. Panuje tutaj klimat zwrotnikowy suchy, przez ok. 8 miesięcy utrzymują się optymalne warunki, temperatura wynosi 20-30 stopni Celsjusza. Są idealne warunki do plażowania, uprawiania sportów wodnych, aktywności na świeżym powietrzu.
  • Wysoki standard życia – Dubaj jest dobrym miejscem do rozwoju. Wszystkie parametry tj. zdrowie, bezpieczeństwo, praca, czas wolny są na wysokich pozycjach. W kraju można znaleźć międzynarodowe szkoły, zakłady pracy, ośrodki kultury i rozrywki. Dubaj to także rejon niezwykle bezpieczny, w którym respektowane są święta i zwyczaje innych kultur. Plusem jest duża ilość oferta pracy, również dla specjalistów, stabilna waluta oraz brak inflacji.
  • Przyjazny rynek nieruchomości  – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązują przepisy, które są przyjazne dla inwestorów. Ogromną korzyścią jest braku podatków od posiadania czy wynajmu nieruchomości i wynoszący jedynie 5% podatek VAT. Kupując nieruchomości w Dubaju, odprowadza się jednorazową opłatę na rzecz tzw. Dubai Land Department, która jest odpowiednikiem polskiego PCC. Wynosi 4%, ale często jest opłacana w całości lub częściowo przez dewelopera. Inwestorzy mogą ubiegać się o 3-letnią wizę inwestorską, przy zakupie nieruchomości na poziomie 750 tys. dirhamów. Wiza pozwali na zamieszkanie na stałe w Dubaju i nabycie takich samych praw jak każdy inny rezydent.
Zobacz też:  Obozy żeglarskie na Mazurach czy za granicą? Przewodnik dla młodych odkrywców

Biuro nieruchomości w Dubaju – zakup, wynajem krótkoterminowy lub wynajem długoterminowy

Szukając domu lub w mieszkaniu warto sprawdzić ofertę biura nieruchomości. Dla inwestorów dostępne są różne rodzaju lokalu, ze zróżnicowanym metrażu, położone w różnych dzielnicach. Ceny za m2 wahają się od 10 795 pln poza miastem do 17 494 pln w centrum miasta. Nieruchomość można kupić dla siebie, ale to również świetny sposób na zarobek i lokatę kapitału. Sezon turystyczny trwa od września do kwietnia, chętnych na nocleg turystów nie brakuje. Do najpopularniejszych dzielnic należą: Downtown (Śródmieście), Dubai Marina, Mirdif, Al Barsha, Sports City, Jumeirah Islands.

Wybór biura w branży nieruchomości w Dubaju – na co zwrócić uwagę?

Zakup nieruchomości nigdy nie jest łatwy, dlatego najlepiej skorzystać z oferty polecanych biur. W Dubaju działa wiele biur nieruchomości, dlatego ciężko zdecydować, z którego usług skorzystać. Warto szukać polskiego biura, które jest zarejestrowane i ma wszystkie potrzebne regulacje prawne i administracyjne w zakresie nieruchomości. Plusem jest kompleksowa usługa, bezcenne wskazówki, których może udzielić agent nieruchomości, indywidualne podejście do klientów i ich potrzeb, fachowe doradztwo oraz pomoc w wyborze odpowiedniej inwestycji. Warto sprawdzić, czy wybrane biuro nieruchomości w Dubaju współpracuje z miejscowymi deweloperami i jest w stanie zapewnić najkorzystniejsze ceny oraz wsparcie prawne. Polecane są biura, które zatrudnia doświadczonych agentów w obrocie nieruchomościami, posiadające szerokie portfolio i pozwalające na negocjowanie warunków.

Dubaj to miejsce niezwykłe, idealne do życia. Jest bezpieczne, stabilne politycznie i gospodarcze, przyjazne dla zagranicznych gości. Warto sprawdzić ofertę nieruchomości, bo może się okazać, że Dubaj stanie się miejscem do życia.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Zobacz też:  Obozy żeglarskie na Mazurach czy za granicą? Przewodnik dla młodych odkrywców
Photo of author

Julia Rębacz

Julia Rębacz to redaktorka bloga, która od zawsze marzyła o wakacjach w Dubaju. Zafascynowana bogatą kulturą oraz nowoczesnymi technologiami, dzieli się swoimi wrażeniami i radami na temat podróży do tego egzotycznego kraju.

Dodaj komentarz